SWOOD - integrovaný softvér pre automatizáciu návrhu a výroby nábytku

SWOOD Dizajn a SWOOD CAM sú dva integrované moduly pre SolidWorks od francúzskej spoločnosti EFICAD. Pomocou ich nástrojov možno vysoko zefektívniť návrhy nábytkových zostáv a najmä zautomatizovať ich prípravu výroby. Užívateľom SWOODu sú ako veľké nábytkárske firmy, tak aj pomerne malé, zákazkové výroby nábytku. Všetkým SWOOD ponúka úplne novú úroveň práce, veľkú pružnosť v návrhoch, skrátenie termínov ponúk, precízne kalkulácie a dokumentáciu aj jednoduché zmeny počas procesu výroby.

SWOOD Designswood_skrinka

SWOOD Design je modul pre návrhy nábytkových zostáv, plne integrovaný do SolidWorks.

Pomocou SWOOD Design možno navrhovať nábytok, jeho najrôznejšie zostavy a rozmerové varianty. K tomu sa používajú knižničné prvky, dosky (s kontrolou smeru vlákien a hrúbky), spojovacie prvky, ale tiež ďalšie kovania, mechaniky napr. zásuvky od rôznych dodávateľov, povrchové materiály (lamino, dyha) a ďalšie. Všetko prebieha poloautomaticky, diely sa samé prispôsobujú rozmerom. Ľahko zameníme dve zásuvky za tri, zmenšíme dvierka, alebo vložíme celú zostavu kovania od dodávateľa. Návrhy z pripravených knižníc sa spracovávajú intuitívne systémom drag-n-drop.

Dôležitou časťou SWOODu Design je príprava výroby, teda výrobnej dokumentácie, zoznam polotovarov na objednanie, export dát pre softvér pre optimalizáciu rezov na píle alebo pridelenie čiarového kódu.

SWOOD CAMswood_

SWOOD CAM pracuje so všetkými CNC strojmi špecializovanými na opracovanie dreva vo výrobe nábytku. Vie pracovať so špecifickými technológiami pre túto výrobu, s viacnásobnými vretenami a hlavami, vŕtacími agregátmi a vodorovnými vretenami, odsávaním, automatickou reguláciou rýchlosti podľa smeru vlákien, nastaviteľným vákuovým upínaním, laserovým zameraním, upnutím viac dielov a doskovým hospodárstvom, frézovaním drážok, profilov, alebo rezaním pílou. Výstup je na NC stroje typu Homag Weeke, Biesse, CMS, SCM, MASTERWOOD a podobné.

O spoločnosti EFICADswood

Spoločnosť EFICAD je z Francúzska a založená bola v roku 1989. Ku špecializácií na obrábanie dreva sa dostala v roku 1991, kedy spolupracovala na riešení pre routery formy SCM. V roku 2001 prvýkrát uskutočnila integráciu svojho školského systému do SolidWorks a na základe svojich dlhoročných skúseností predstavila v roku 2010 úplne nové riešenie SWOOD, plne integrovaný CAD/CAM modul pre SolidWorks.


";