SolidCAM Xpress

xpress logoSolidCAM Xpress ponúka základné riešenie pre 2D frézovanie a je plne integrovaný v SolidWorks.

SolidCAM Xpress ocení každý, kto ešte nemá skúsenosti s CAM systémom a chcel by začať programovať s možnosťou budúceho prechodu na väčšie verzie SolidCAMu. Ten ponúka programovanie až piatich súvisle riadených osí, sústruženie alebo mill-turn.

SolidCAM Xpress tiež dobre poslúži ako doplnková CAM licencia alebo dielenská licencia.

Akonáhle raz vyskúšate výkon a pohodlie programovania vášho CNC priamo v prostredí SolidWorks, bez nutnosti absolvovať obávanú prekážkovú dráhu importovania a exportovania súborov, už sa k neintegrovanému CAM systému určite nebudete chcieť vrátiť. Namiesto toho, aby vás každá konštrukčná zmena vrátila úplne na začiatok a namiesto nutnosti stáleho sledovania zmien a kontroly práce, pocítite istotu súslednosti vašej práce s prácou konštruktérov a obrobíte vždy správny diel.

Buďte si istí, že môžete získať posledný CAM, ktorý budete kedy potrebovať, pretože SolidCAM ponúka nástroje na najvyššom stupni vývoja a pracuje s najmodernejšími CNC strojmi.

Pre prácu so SolidCAM Xpress musíte vlastniť alebo zakúpiť licenciu CAD softvér SolidWorks v ľubovoľnej konfigurácii.

sc expressDiely a zostavy - SolidWorks

SolidCAM Xpress sa ľahko integruje do vášho SolidWorks. Pracuje potom ako každý iný integrovaný modul vo vnútri a v jednom okne so SolidWorks. Jednoduchá a priama práca na skicách, dieloch a zostavách pri zadávaní operácií. Už máte SolidWorks? Doplňte si ho o SolidCAM Xpress!

sc express1

Čelné frézovanie

Pomocou výberu kontúry alebo automatickým výberom objemu či plôch ľahko definujete obrábanie čela dielu - zarovnanie.

Frézovanie podľa kontúry

sc express2Vytvorí dráhu nástroja, ktorá bude kopírovať kontúru - hranu modelu alebo skicu, výber je možný aj kliknutím na plochu. Pre odfrézovanie veľkých oblastí môže byť ľahko definovaný niekoľkonásobný priechod. Hrubovanie a dokončovanie môže byť definované v jednej operácii, rovnako ako rôzne hĺbky rezu. 

Frézovanie vreciek

sc express3Frézovanie neobmedzeného počtu vreciek a ostrovov. Geometria môže byť definovaná ako otvorená, polo-otvorená a uzavretá s ostrovmi alebo bez nich. Jednosmerná alebo obojsmerná (cik-cak) stratégia rezu. Skrutkovice alebo rampovanie slúži pre nabehnutie nástroja do rezu v uzavretom vrecku. Výber geometrie vreciek jedným kliknutím  na plochu v SolidWorks, skicu v správcovi alebo výberom hrany modelu!

sc express4Vŕtanie a závitové cykly

Kliknutím na valcovú plochu otvoru, bod alebo kružnicu ľahko definujete cieľ pre vŕtacie a závitovacie operácie. Podporuje základné strojové cykly pre vŕtanie a závitovanie (závislé na postprocesore).

Simulácia obrábania

sc express5K dispozícii je drôtová i plne objemová simulácia obrábania vrátane výpočtu času. Kontrola zabúrania nástroja  a držiaku, kontrola upínačov a zvyškového materiálu.

Postprocesory

V inštalácii je k dispozícii štandardná sada postprocesru pre často používané stroje. Pre postprocesory vyladené podľa vašich požiadaviek požiadajte o ponuku vášho predajcu.

 

Porovnávacia tabuľka SolidCAM Xpress


SolidCAM Xpress
SolidCAM 2-osé frézovanie
Čelné frézovanie
Frézovanie podľa kontúry
Frézovanie vreciek
Vŕtanie a závitové cykly
Objemová simulácia
Frézovanie závitov
Zvyškový materiál

Zrážanie hrán
Profil po dráhe (ťahaná plocha)

Kontúra po špirále

Gravírovanie
Drážky s tvarovým dnom


Drážka s definovanou hĺbkou
3D kontúra

Kontúra s uhlovou stenou

Odvŕtavanie (plunging)

Kontrola zabúrania pri výpočte

T-drážka

Cykly sady nástrojov

4-osé indexovanie

5-osé indexovanie

Toombstone obrábanie


Automatické rozpoznanie a obrábanie vreciek
Automatické rozpoznanie geometrie dier

Automatické technológie vŕtania dier

Transformácia operácií

Nabalenie geometrie na valec

Operácia ovládania stroja

Operačné procesy
Šablóny operácií ";