DraftSight - tvorba, editácia a zdieľanie DWG a DXF

DraftSight od spoločnosti Dassault Systemes je výkonný nástroj na tvorbu, editáciu, zdieľanie súborov DWG a DXF súborov. Produkt je postavený na vyspelej technológii a je určený pre konštruktérov a dizajnérov,  ktorí využívajú platformy Windows, Mac alebo Linux.

DraftSight disponuje intuitívnym rozhraním, ktoré užívatelia tradičných 2D CAD aplikácií veľmi dobre poznajú. Podporované súbory formátov sú *.dwg a *.dxf. V obidvoch prípadoch DraftSight poskytuje kompatibilitu so súbormi od verzie R12 až po najnovšiu.

 


 

V roku 2019 prišlo v DraftSighte k významným zmenám, pričom tou najzásadnejšou je ukončenie platnosti všetkých free verzií. Ich fungovanie končí k 31.12.2019. Potom už nebude možné verzie zdarma spúšťať, využívať a ani nebudú v produktovej ponuke a nebudú ani v produktovej skupine. Všetky balíčky DraftSight 2019 sú už spoplatnené, ale zároveň rozšírené o nové funkcie.

Typy licencií DraftSight a ich funkčnosť

K dispozícii sú ako samostatné licencie (určené skôr pre jednotlivcov a malé spoločnosti), tak i sieťové licencie s podporou hromadnej inštalácie (určené pre stredné a veľké spoločnosti).samostatné sieťové
Popis Standard Professional Premium Enterprise Enterprise Plus
Základné funkcie
Kresliace nástroje (úsečka, obdĺžnik ...)
Editačné nástroje (kópie, offset ...)
Kresliace pomôcky (uchopovanie, trasovanie ...)
Hladiny (vrstvy)
Bloky, atribúty, skupiny
Tvorba a editácia kót
Texty a tabuľky
Rozširujúce funkcie
Odstránenie duplicitných entít
Import PDF
Dávková tlač
Presun "Click and Drag"
Orez šráf
Knižnica rámčekov a pečiatky výkresov
Dynamické zadávanie rozmerov
Podpora preddefinovania hladín
Manažér atribútov blokov
Prémiové funkcie
Geometrické väzby a Parametrické kóty


3D modelovanie


Funkcie pre správu a podporu
Nástroje API, makrá
Sieťové licencovanie


Hromadné inštalácie


Plná technická podpora


Cena 99 € 199 € 499 € na vyžiadanie

Samostatné licencie DraftSight

Samostatné licencie DraftSight môžete zakúpiť priamo na tejto stránke, cena je za ročné predplatné. Po zakúpení emailom obdržíte licenčné číslo a odkaz na stiahnutie. Technická podpora je poskytovaná iba výrobcom a zahŕňa len emailovú podporu pre inštaláciu a aktiváciu produktu. Pre otázky k používaniu produktu použite diskusné fórum.

Pre všetkých je k dispozícii zdarma 30 – dňová skúšobná verzia DraftSight Premium.

standard prof prem

Sieťové licencie DraftSight

Sieťové (plávajúce) licencie DraftSight môžete zakúpiť prostredníctvom predajcu, teda priamo v našej spoločnosti. Tieto licencie sú k dispozícii ako formou ročného predplatného, tak aj ako trvalé licencie (s možnosťou údržby). Sieťové licencie zahŕňajú podporu hromadnej inštalácie a plnú technickú podporu v slovenskom jazyku priamo od predajcu.

V prípade záujmu o DraftSight Enterprise/Plus nás bez obáv kontaktujte.


enterprise enterprise plus

Hlavné výhody DraftSight

  • Česká lokalizácia produktu
  • Prispôsobivosť užívateľského rozhrania
  • Ľahký prechod pre užívateľov iných 2D CAD systémov
  • Podpora platformy Windows, Linus, MAC
  • Využitie podporných súborov šablón (*.dwt) a ponúk menu (*.cui, *.mnu, *.mns)
  • Plná kompatibilita DWG a DXF, podpora pre PDF
  • Plná česká technická podpora korporačných licencií
  • Rozsiahle možnosti odborných školení a konzultácií

DraftSight fórum

Užívatelia sa môžu zadarmo registrovať na českom komunitnom fóre DraftSight, kde získajú prístup k množstvu užitočných vzdelávacích zdrojov. Hlavným prínosom sú výučbové videá, často kladené otázky, riešenie záležitostí z oblasti inštalácie a licencovania, pracovné postupy v DraftSighte a ďalšie. 
Je taktiež možnosť využitia celosvetového oficiálneho webu DraftSight Community, ktorý je v anglickom jazyku a obsahuje množstvo výučbových materiálov, iQuestions a prístup k blogom. 

Skúšobná verzia DraftSight

Pre všetkých je k dispozícii zadarmo 30 – dňová skúšobná verzia DraftSight Professional. Pre jej sprevádzkovanie si na oficiálnych stránkach (draftsight.com) stiahnete inštaláciu DraftSight pre váš operačný systém a na začiatku inštalácie vyberiete ako typ licencie Bezplatná 30denní zkušební verze (Free 30-Day Trial).

Upozorňujeme, že skúšobnú verziu možno na jednom počítači použiť len raz ( použitie skúšobnej verzie DraftSight Professional zároveň ukončí aj platnosť predchádzajúcej free verzie DraftSight).


";